Výtvarný ateliér 1

Termín ÚT 16:30-18:00
Datum zahájení 05.10.2021
Datum ukončení 31.05.2022
Věk 6 - 15
Cena/rok 1790 Kč/rok
Lektor MgA. Tomáš Krása
Tel. lektora 773573596

kapacita a cena

kapacita přihlášeno neschválených přihlášek
10 10 0
Cena 1790 Kč/rok

Kdo jsme a co děláme:
Umělecký ateliér je výtvarný kroužek, pro zájemce od 6 do 10 let, který seznamuje děti se světem současného umění a jeho výrazovými prostředky. Kontakt s vizuálním uměním a práce s výtvarnými technikami napomáhá dětem objevovat cestu k jejich zcela vlastní, autentické tvorbě. Tento kontakt jim zároveň otevírá dveře do světa kreativity a fantazie. Smyslové vnímání rozvíjíme s důrazem na hru a objevování. Talent není pro nás měřítkem kvality. Tím je zejména intelekt dítěte a jeho zapálení pro danou věc. Objevujeme radost z tvoření, rozvíjíme týmovou a individuální práci a zajímá nás vlastní přemyšlení. Výtvarné činnosti směrujeme k autorské práci a kolektivní tvorbě.
Ve své tvorbě se často zamýšlíme nad tím, kdo jsme a jací jsou lidé kolem nás. Klademe si otázky, jaký je svět a jaký by měl být. Vnímáme věci, které máme rádi, ale i ty, které se nám naopak nelíbí. Zajímají nás emoce, přátelství a rodina. Zakopneme sem tam o architekturu a krajinu, která nás obklopuje. Vydat se můžeme třeba i do světa budoucnosti a do světa lidských postav.

Co si vyzkoušíme:
Pravidelně trénujeme akční a konceptuální kresbu, učíme se techniky kresby a malby. Takže když to jde, hlavně kreslíme a malujeme.Prolítneme sem tam zásady vizuálního umění a nějakou tu teorii. Když bude potřeba, zabrousíme do designu. Pokud máme vhodný materiál, tak sioťukneme prostorovou nebo sochařskou tvorbu. Občas se zadaří práce s digitální fotografií. Video jsme prozatím nedělali. Dobré je, když si vyzkoušíme akční umění nebo základy performance. Důležité je nezapomenout napísmo a práci s textem. Dotáhnout do konce bychom chtěli projekty ve veřejném prostoru. S keramikou prozatím nepracujeme.

Co rozhodně neděláme:
Kdo očekává Rady ptáka Loskutáka nebo Vychytávky Ládi H. tak má smůlu. Toho asi zklameme. Ani "jak co udělat" v duchu Šikulové tady nehledejte. Možná sem tam. Naším cílem je předevšímsi jinak kreslit nebo něco jinak malovat.

Co po vás chceme:
Jsme rádi, když mezi námi nejsou lenoši. I uklízet tady musí všichni.A bez práce není ani to umění. Takže vítáme každého, kdo má chuť pracovat, umí naslouchat a spolupracovat, chce se něčemu přiučit nebo něco objevit. Když jsi pohodář/ka a jsi mezi lidmi rád/a, tak je to fajn. S radostí vítáme ty, co s námi pracují už delší roky a jde jim to, protože chtějí.

Purkyňova 284, 568 02 Svitavy

 

Středisko volného času Svitavy

Purkyňova 284/1
568 02 Svitavy
E-mail: svc@svitavy.cz

IČ: 720 87 145
Bankovní účet: 201560442/0600
Datová schránka: az2n7u